Logon suunnittelukilpailu

Rauhankone etsii yhteistyökumppaniksi visuaalisen viestinnän ammattilaista tai opiskelijaa!

Rauhankone etsii yhteistyökumppania, joka haluaa edistää Rauhankoneen tavoitteiden saavuttamista visuaalisen viestinnän keinoin. Vastikään toimintansa aloittanut yhdistys kutsuu tässä vaiheessa toimijaa pro bono -sopimuksella. 

Aluksi toteutetaan logo. Myöhemmässä vaiheessa tilattavaksi tulee esimerkiksi koko liikkeen ja sitä edistävän yhdistyksen visuaalinen ilme ja identiteetti. Näistä sovitaan erikseen joko logon suunnittelijan tai muun viestinnän ammattilaisen kanssa.

Osallistu kilpailuun lähettämällä meille logoehdotuksesi sähköpostitse osoitteeseen rauhankoneisto@gmail.com 16.9.2019 mennessä.

Lähettämällä logon kilpailuun suunnittelija hyväksyy alla olevat kilpailuehdot. 

Rauhankone käyttää tekoälyteknologioita vapauttaakseen ihmisten potentiaalia ja edistää tunteidenkäsittelyn, etiikan ja kulttuurin kehittymistä. Rauhankone kehittää tekoälyteknologioita, jota voidaan käyttää vähentämään väkivaltaa, sortoa ja tuhoisia konflikteja. 

Lisätietoa Rauhankoneesta yhdistyksen verkkosivuilla ja Facebook-ryhmästä.

Logossa toivotaan yhdistyvän:

 • Tiede ja/tai taide, ihmiskeskeisyys ja yhteisöllisyys
 • Kansainvälisyys
 • Uskottavuus, laadukkuus, ainutlaatuisuus, ajattomuus, tunnistettavuus
 • Monikäyttöisyys, skaalautuvuus
 • Logon käyttökelpoisuus sekä värillisenä että mustavalkoisena 
 • Tiedostomuoto: vektorigrafiikka

Kilpailuehdot

 • Kilpailuun voi osallistua lähettämällä suunnittelemansa Rauhankone-logon sähköpostitse osoitteeseen rauhankoneisto@gmail.com. Näin tekemällä kilpailija hyväksyy myös nämä kilpailuehdot.
 • Kilpailu järjestetään 1.9.-15.9.2019.
 • Kilpailun järjestää Rauhankone ry. 
 • Voittaja valitaan kilpailun päätyttyä.
 • Rauhankone ry:n hallituksen jäsenistä koostuva tuomaristo valitsee voittajan kaikista kilpailuun osallistuneista. Pidätämme oikeuden olla valitsematta voittajaa, mikäli sopivaa logoa ei löydy.
 • Kilpailuun lähetettyjä logoehdotuksia ei käytetä muihin tarkoituksiin eikä anneta käyttöön kolmansille osapuolille ilman logon suunnittelijan erillistä lupaa.
 • Osallistumalla kilpailuun vakuutat, että olet suunnitellut logon itse ja että muut mahdolliset kuvaan liittyvät oikeudet ja vastaavat eivät riko muiden oikeuksia tai muuten ole ristiriidassa toisten oikeuksien kanssa. Rauhankone ry ei ole osallinen, mikäli kuva jollain tavalla riitautetaan.
 • Voittajalle ilmoitetaan henkilökohtaisesti sähköpostitse. Voittaja mainitaan myös Facebookissa.
 • Kilpailun järjestää ja siitä on vastuussa Rauhankone ry. Jos sinulla on kysymyksiä tai huomioita kilpailuun liittyen, ota meihin yhteyttä Facebook-ryhmässä tai sähköpostilla rauhankoneisto@gmail.com .
%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close